Naše cíle

Asistenta pro každou rodinu
Dětem, které jsou na fotografiích, bychom rádi dopřáli krásný dárek. Pobyt u moře v italském lázeňském městečku Grado. Tento týdenní výlet bychom uskutečnili o prázdninách 2013. S dětmi pojedou samozřejmě i rodiče, kteří si zaslouží pěknou a poklidnou dovolenou. Na pomoc s péčí o děti bychom rádi zajistili asistenta pro každou rodinu.

Jsme velmi rádi za jakýkoli příspěvek, který nám pomůže tato přání zrealizovat.

 

Kamilka sestřička Janičky 

.

Dlouhodobým cílem této charitativní akce je vytvoření relaxačního integračního centra s následným chráněným bydlením.

Zaměření
Rodiny se zdravotně znevýhodněnými dětmi.
Děti z dětských domovů a ústavů sociální péče – prožitkové pobyty.
Nabídka pobytů a služeb organizacím s podobným zaměřením.
Vybudování chráněného bydlení.

Statek – bezbariérové relaxační centrum
Na statku bude možnost ubytování pro tři až pět rodin, některé pokoje s bezbariérovým sociálním zařízením. Bude zde společná kuchyně, jídelna a společenská místnost, dále tréninková kavárna, kde se propojí dva různé světy.
K dispozici bude venkovní posezení, pro děti pískoviště, trampolína a herní prvky pro nechodící děti.
V hospodářské části poznávání zvířátek, která k venkovu neodmyslitelně patří. Bude zde možnost povozit se na poníkovi či využít službu rehabilitace na koňském hřbetě.

Komu a jak bude statek sloužit
Relaxace a odpočinek pro rodiny s dětmi s tělesným či mentálním hendikepem a taktéž pro další rodiny a zájemce z široké veřejnosti. Pořádání tanečních a hudebních víkendů, či tématických pobytů, např. zdravý životní styl, péče o partnera, aj. Přátelské večery s odborníky, např. rehabilitačním lékařem, psychologem, atp. Vytvoření specifického centra ekovýchovy, které dětem umožní získat zkušenosti spojené se zemědělstvím a výrobou potravin. Pořádání veřejných akcí, příležitostných koncertů a divadelních představení. Spolupráce s místními obyvateli, školou, školkou.
Setkávání se svými sousedy, s příznivci a přáteli.

 

Jedním z cílů statku je pracovat s dětmi i dospělými lidmi s lehkým a středním postižením, naplňovat jejich potřeby a připravit je na samostatný život. V nabízených aktivitách je uplatňován individuální přístup, který umožňuje každému člověku, ač s postižením či bez, zažít pocit vlastní potřebnosti.

Centrum denních služeb – služba pro děti z dětských domovů a ústavů sociální péče. Cílem je seznámit děti se světem, který je čeká, dát jim možnost poznat, jak vypadá rodinný život, ukázat, že život je krásný, ale kde není jednoduché obstát, zvláště když mám zdravotní problém. Chráněná domácnost poskytne prostor pro získání zkušeností se základní péčí o domácnost. Běžné práce jako je uklízení, mytí nádobí, péče o květiny, vaření společných obědů. Aktivity jsou důležité především pro samostatnost a soběstačnost, ale jsou užitečné i pro ostatní. Domácnost poskytne nejenom tréninkový prostor, ale také prostor pro sdílení a společenství.

 

 

 

 

 

One Response to Naše cíle

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *