Terezka: Jsem šťastná, tančím

[nggallery id=6]

Terezka 11 let

DMO, kvadruspastická forma, centrální koordinační porucha, dysartrie

Ihned po narození jí lékaři diagnostikovali těžké poškození mozku a postižení všech končetin. I přes špatnou prognózu se holčička nevzdávala a za svůj život bojovala. Tři roky pobývala v kojeneckém ústavu. Poté přešla do ústavu sociální péče – což je dětský domov se zvýšenou zdravotní péčí. Zde byla se svými kamarády do sedmi let.  Pak přišla velká změna. Terezka se stěhovala do nového domova. Zvykala si na svoji novou maminku, tatínka a sourozence. Učila se pohybovat na vozíčku. Začátky nebyly rozhodně jednoduché. Pěstouni se museli obrnit trpělivostí a Terezka přijmout řád a pravidla rodinného života.

Od té doby udělala velké pokroky. Největší úspěch je přestup ze školy praktické do běžné školy, kam byla integrovaná a mezi zdravé děti skvěle zapadla.

Terezka je upovídaná, zvídavá a dokáže si lidi kolem podmanit svým úsměvem.

V kalendáři je baletkou Národního divadla Brno. Setkala se s paní vizážistkou, která během hodiny vykouzlila z malého děvčátka krásnou slečnu. Proměna probíhala v baletním sále plném zrcadel. Terezka si vše plně užívala, viděla, jak se mění, jak je krásná a jak téměř sama stojí. Vše se točilo kolem ní. Fotograf i kameraman měli plné ruce práce, tři hodiny uplynuly jako voda. Během té doby byly nutné přestávky protože Terku ruce ani nohy moc neposlouchají, navíc nemá rovnováhu. Bylo to náročné. Holčička si užila pocitu jedinečnosti, na chvíli byla někým jiným, byla mnohem víc, než kdokoli jiný.

Místo focení:  Národní divadlo Brno (www.ndbrno.cz/balet)

Pokud by jste rádi přispěli konkrétně Terezce, použijte:
číslo účtu 2100267860/2010 variabilní symbol 201309
Děkujeme!

Z výtěžku prodeje kalendářů bychom rádi dětem dopřáli krásný dárek. Pobyt u moře v italském
lázeňském městečku Grado. Tento týdenní výlet se uskuteční o prázdninách 2013. S dětmi pojedou samozřejmě i rodiče, kteří si zaslouží pěknou a poklidnou dovolenou.
Na pomoc s péčí o děti bychom rádi zajistili asistenta pro každou rodinu.
Velký dík za jakýkoli příspěvek, který nám pomůže s realizací.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *