Robinek: Svůj let mám pod kontrolou

[nggallery id=4]     

Robinek 

spastická mozková obrna, diparetická forma

Narodil se ve 29 týdnu, vážil kilo a půl. Je to chytrý a zvídavý kluk. I přes takřka neznatelné postižení obou dolních končetin je z něj krásný, chytrý a zvídavý kluk. Přeje si být vynálezcem a taky na tom pracuje. Prozatím svým rodičům vysvětluje budoucí vynálezy jenom ústně. Začínají se ale trochu obávat doby, kdy bude dělat pokusy v obýváku.

Robinek je pilotem akrobatického sportovního letadla.

V domluvený den jsme se sešli na letišti v Brně. Marně hledáme na ploše naše letadlo. „Musíte si ho vytlačit, je ještě v hangáru“ odpověděl pán, který nás měl ten den na starost. Proběhla nutná kontrola osob, dostali jsme vizitky a už jsme kráčeli garážemi s krásnými letadly. Robinek nevěděl, kam dřív koukat. „A kde je to moje letadlo“ zvolal při míjení třetího letadla.  Pro nás byl připravený Zlín 142, krásné bílé akrobatické letadlo. Bylo potřeba jej dostat ven. Ač na nebi vypadá jako těžké a velké letadlo, ve skutečnosti je překvapivě lehké. Jako velikou hračku jsme jej vytlačili na letištní plochu, kde s ním hodnou chvíli motali tak, aby sluneční světlo nasvítilo co nejlíp kabinu letadla. Robinek se už nemohl dočkat, až se posadí do kokpitu.  Aby náš malý pilot byl vůbec vidět, museli jsme na sedadlo naskládat všechny naše bundy a svetry. Pak začalo správné profesionální focení:  Robinek na křídle, v kokpitu, u vrtule, fotka jak sedí nebo stojí, ze spodu, z vrchu, z dálky …

Chvíli trvá, než malému povolí ve tváři ta obrovská radost, užívá si, může prakticky cokoliv. Po hodině se unaví, nevnímá objektiv, letadlo je jeho, může letět, tak adié … Máme spoustu krásných fotek, končíme. Přichází pan pilot. “Robi tak pojď, jdeme na to! Nastartujeme, jo?“ Krásný dárek! Letadlo jezdí hodnou chvíli sem a tam, točí se, vrtule hučí…  Ten den je Robinek králem bílých křídel.

Místo focení: Letecká škola HERBST AERO a.s. (www.herbstaero.cz)

Pokud by jste rádi přispěli konkrétně Robinkovi, použijte:
číslo účtu 2100267860/2010 variabilní symbol 201310
Děkujeme!

Z výtěžku prodeje kalendářů bychom rádi dětem dopřáli krásný dárek. Pobyt u moře v italském
lázeňském městečku Grado. Tento týdenní výlet se uskuteční o prázdninách 2013. S dětmi pojedou samozřejmě i rodiče, kteří si zaslouží pěknou a poklidnou dovolenou.
Na pomoc s péčí o děti bychom rádi zajistili asistenta pro každou rodinu.
Velký dík za jakýkoli příspěvek, který nám pomůže s realizací.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *