Radimek: Každý den stojí za to bojovat


[nggallery id=14]

 

Radimek

Ve třech letech lékaři zjistili genetickou vadu -svalovou dystrofii, DMD. Radimek trpí expresivní poruchou řeči, mikrocefalií a má autistické rysy.

Hrad Špilberk je dominantní památkou města Brna. Focení Radimka probíhalo jak jinak než v parádním kostýmu malého obránce? V domluvený čas jsme se sešli u hlavní brány. Na nádvoří nás již čekal  pán, který nás zavedl do malé místnosti kde bylo spoustu kostýmů. Byl to hotový ráj pro oči. Radimek nevěděl který meč, přilbu nebo štít má vyzkoušet. Měl již připravený kostým malého obránce Špilberku z roku 1645, kdy byl velitelem hradu Jakub Ogilvy a velitelem města Brna Raduit de Souches. Tento velký hrdina zmařil Švédům, kteří obléhali Brno a chtěli se zmocnit i Špilberku jejich plán. Jako velitel posádky města, stojíce na hradbách s ostatními, se velkou měrou zasloužil o odražení nepřátel a zastrašil Švédy tak, že prchali z Moravy, Rakous i Čech s velkou ostudou.

Radimka však historie moc nezajímala, už, už aby byl oblečený! Ještě klobouk a jdeme na to. Prvoplánově bylo úmyslem vyfotit kluka i s hradem, jenže hrad se do objektivu poněkud nevešel.

Dnešní výlet na hrad Špilberk se Radimkovi opravdu vydařil. Byl nejdůležitěší, opravdový bojovník s opravdovou dýkou!

Nápis na hrobu Raduita de Souches:

„Postůj tiše, poutníče, chceš-li zvědět, který vojevůdce jest zde pochován. Jest to velký hrdina, známý daleko široko, jehož se nepřítel obávaljako úderu hromu. Císař Ferdinand  III. A Leopold I. Poznali dosti za 38 roků jeho hrdinnou odvahu všude tam,kam ho poslali.

 

Místo focení: REX  www.rex-cz.cz

Pokud by jste rádi přispěli konkrétně Radimkovi , použijte:
číslo účtu 2100267860/2010 variabilní symbol 201303
Děkujeme!

Z výtěžku prodeje kalendářů bychom rádi dětem dopřáli krásný dárek. Pobyt u moře v italském
lázeňském městečku Grado. Tento týdenní výlet se uskuteční o prázdninách 2013. S dětmi pojedou samozřejmě i rodiče, kteří si zaslouží pěknou a poklidnou dovolenou.
Na pomoc s péčí o děti bychom rádi zajistili asistenta pro každou rodinu.
Velký dík za jakýkoli příspěvek, který nám pomůže s realizací.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *