Martinka: Pomáhat stojí za to

[nggallery id=3]

Martinka

Narodila se ve 26. týdnu s porodní váhou 850 g. I přes nepříznivou prognózu dokáže s pomocí druhé osoby jít krátké úseky a stát s oporou. Pravou ruku velmi špatně ovládá, což ji brání ve vertikalizaci. Díky skvělé péči rodičů je z Martinky milá a společenská dívenka. Krásně zpívá, je komunikativní, kamarádská a ví, co chce.

 

Snem všech dětí je stát se ošetřovatelem zvířat, nejlépe v ZOO. Martince se toto přání alespoň na jeden den splnilo.

To ráno jsme nejdříve navštívili paní vizážistku. Po hodině práce je z malé holky krásná blondýnka s nádhernými loknami. Poté přejezd do brněnské ZOO, kde nám umožnili přístup k žirafám až do jejich obydlí. Přesto že je Marťa vozíčkářka, zvládla výstup po žebříku. Focení bylo náročné. Žirafy jsou konzervativní zvířata, jakákoliv změna je rozhodí. Nebylo možné použít blesk, či přisvícení. Nemají rády barvy, takže všichni jsme byli povinně v zeleném. Jak se pan fotograf postavil na kýbl, už byly pryč. Pro Martinku to také nebylo jednoduché. Když přišla žirafa a brala si pamlsek svým dlouhým jazykem, měla se mile usmívat do objektivu. Že jí v ten moment někdo rve z ruky větvičku ji mělo nechat klidnou.  Martinka zvládla focení jako pravá profesionálka!

Ten den se narodila malá zebřička Chapmannova. Ošetřovatelka vzala malou slečnu do náručí, a Martince jako jediné mláďátko ukázala. Opravdu nevšední zážitek!

 

Místo focení: ZOO Brno (www.zoobrno.cz)

Pokud by jste rádi přispěli konkrétně Martince, použijte:
číslo účtu 2100267860/2010 variabilní symbol 201312
Děkujeme!

Z výtěžku prodeje kalendářů bychom rádi dětem dopřáli krásný dárek. Pobyt u moře v italském
lázeňském městečku Grado. Tento týdenní výlet se uskuteční o prázdninách 2013. S dětmi pojedou samozřejmě i rodiče, kteří si zaslouží pěknou a poklidnou dovolenou.
Na pomoc s péčí o děti bychom rádi zajistili asistenta pro každou rodinu.
Velký dík za jakýkoli příspěvek, který nám pomůže s realizací.

One Response to Martinka: Pomáhat stojí za to

  1. Są jeszcze szpitale psychiatryczne dla grafomanów wybranych, co to próbują się wybić i wszędzie linki do swoich wypocin zamieszczają. Radzę ci, Czarek, nakręć jakiś filmik i umieść na You Tube. Najlepiej jak wieszasz czerwonych zamiast liści. To skuteczne narzędzie marketingowe, co widać po Urbanie… i tobie. Drogę tutaj przecież znalazłeś.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *