Magda: Mám lék na všechno

[nggallery id=8]

 

Magda

 Narodila se s dětskou mozkovou obrnou postihující celou levou stranu těla. Od šesti měsíců žije s anafylaktickou potravinovou alergií na veškeré výrobky z mléka a vajec i v malém množství.

 Magdička si okusila, jaké to je v opravdové chemické laboratoři. Vyzkoušela si spoustu pokusů, užila si překvapení. Jen samotný kouř spouštěla alespoň sedmkrát. Někdy byl kouř malý, někdy velký a někdy to nezakouřilo vůbec, což Magdu překvapilo nejvíce J. Vyzkoušela si pokus, kdy po nalití látky do kádinky z ní vyskočil dlouhý pěnový had, míchala barevné roztoky nebo naopak z barevného vytvořila čirý. Ten den si Magdička kouzel a  barev opravdu užila.

Lék na všechno

Současný svět trápí mnoho nemocí. Ať je to nemoc jakákoli, vždy způsobuje bolest i na duši. Duše je zvláštní část člověka, na kterou se občas zapomíná. Věnovat se vlastní harmonii, to chce čas. Dnešní uspěchaná doba moc našemu klidu nenahrává. Stále někam spěcháme a ČAS se stává „nedostatkovým zbožím“.

Na dětech je nejvíce vidět jak život ubíhá, jak rostou a mění se. Jejich svět nám nabízí „Lék na všechno“, dává příležitost zastavit se, prožít momentální okamžik. Uvědomit si sebe sama.

Místo focení: SPŠ chemická Brno (www.spschbr.cz)

Pokud by jste rádi přispěli konkrétně Magdičce, použijte:
číslo účtu 2100267860/2010 variabilní symbol 201305
Děkujeme!

Z výtěžku prodeje kalendářů bychom rádi dětem dopřáli krásný dárek. Pobyt u moře v italském
lázeňském městečku Grado. Tento týdenní výlet se uskuteční o prázdninách 2013. S dětmi pojedou samozřejmě i rodiče, kteří si zaslouží pěknou a poklidnou dovolenou.
Na pomoc s péčí o děti bychom rádi zajistili asistenta pro každou rodinu.
Velký dík za jakýkoli příspěvek, který nám pomůže s realizací.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *