Klárka a Zuzka: Vítejte na palubě

[nggallery id=12]

Klárka a Zuzka

Klárka je velká optimistka do života a svůj hendikep si nijak nepřipouští. Má spastickou diparézu, což znamená, že jí hůře poslouchají nožičky. I přesto chce dělat všechno, co ostatní. Její chůze nebude nikdy dokonalá, snaží se však, aby jednou nemusela sedět na vozíčku.
 Zuzka je dvojče Klárky, diagnóza stejná, jen lehčí forma. Chodí sama, přesto ne úplně dobře. Je vůdčí typ, a proto se musí hodně učit, aby jednou mohla lidi vest a nebýt podřízenou. Ráda má ve věcech jasno a přehled.

Být letuškou je snem každé slečny.Začátkem letošního roku proběhl telefonát s letištěm. Po krátkém představení zazněla z naší strany otázka. „Je možné půjčit si dopravní letadlo?“. „Ano, teoreticky by to bylo možné“ ozvalo se po chvilce ticha na druhém konci drátu. Tato malá naděje nám stačila. Zařizování trvalo téměř půl roku. Naše letiště, byť je mezinárodní, nevlastní žádné letadlo. Charterové lety mají v mezipřistání velmi krátké přestávky. Zůstává ruský dopravce UTair. Po nějaké době jednání Rusko vystavuje certifikát povolující vstup na jakékoli jejich letadlo.Samozřejmě je nezbytné prověření všech osob, které se focení účastní. Půjdeme do prostor, kam se dostane málokdo.

Nastal den D. Čekáme v letištní hale, děvčátka mají na míru šité kostýmky. Od paní vizážistky jsou perfektně upravené a učesané. Kolem nás prochází dvě skutečné letušky. Vzájemný okamžik překvapení, my se usmíváme. Klárka a Zuzka jsou v realitě.U letadla se pozdravíme s ruskou posádkou. V letadle s námi zůstává stevard a tlumočnice. Není moc času, veškerá pozornost patří děvčátkům, ty jsou skvělé! Nenechají se rozhodit zvláštním prostředím a výborně spolupracují. Fotoaparát cvaká, holky vystřídají pár pozic. Nápad s cateringem byl výborný, letušky jsou jak mají být!  Hotovo!

Můžeme jít fotit malého Vašíka. V náročných situacích se vždy pracuje v týmu. Holky nejenže mají svého pilota, ale předně mají svůj vlastní tým, své rodiče.

Místo focení:

letiště Brno Tuřany (www.airport-brno.cz)

Pokud by jste rádi přispěli konkrétně Klárce a Zuzce, použijte:
číslo účtu 2100267860/2010 variabilní symbol 201302
Děkujeme!

Z výtěžku prodeje kalendářů bychom rádi dětem dopřáli krásný dárek. Pobyt u moře v italském
lázeňském městečku Grado. Tento týdenní výlet se uskuteční o prázdninách 2013. S dětmi pojedou samozřejmě i rodiče, kteří si zaslouží pěknou a poklidnou dovolenou.
Na pomoc s péčí o děti bychom rádi zajistili asistenta pro každou rodinu.
Velký dík za jakýkoli příspěvek, který nám pomůže s realizací.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *