Jirka: Můj život jsou kola

[nggallery id=5]

 

Byl od narození v kojeneckém ústavu.Později u něj byla zjištěna spastická mozková obrna, diparetická forma. Ve třech letech přešel do ústavu sociální péče – což je dětský domov se zvýšenou lékařskou péčí. Jirka je milý a upovídaný kluk. Je ctižádostivý a rozhodně se jen tak nevzdává.

Najít náhradní rodinu pro dítě, které se pohybuje na vozíčku, je velmi těžké. Jiřík využívá hostitelskou péči, to znamená, že má druhou mamku, taťku a nové sourozence alespoň na víkendy a prázdniny. Tato péče mu umožňuje lepší přípravu do života. Jiřík loni přestoupil ze zvláštní školy do běžné. Dobré vzdělání snad trochu dorovná jeho hendikep.

 K Brnu neodmyslitelně patří i motocyklové závody. Na startovní rovince na Jirku čekala motorka Karla Abraháma. Jako opravdový závodník měl i kompletní výbavu.  Nejsložitější bylo nasoukat ho do kombinézy, rukavice super, jen přilba byla nějaká velká. Ten den nám slunce moc nebylo vhod. V kožené kombinéze, ač se to nezdá, je neuvěřitelné horko. Měli jsme časté přestávky, Jiřík musel dostatečně pít. Užíval si, protože prožíval přesně to, co opravdoví závodníci.

Nasadil si velkou dospěláckou přilbu, zvedl štít a na mne vykoukly hnědé velké oči plné štěstí, to odpoledne byl vítězem on sám!

Místo focení:

Automotodrom Brno (www.automotodrombrno.cz/cz)

 

Pokud by jste rádi přispěli konkrétně Jiříkovi, použijte:
číslo účtu 2100267860/2010 variabilní symbol 201304
Děkujeme!

Z výtěžku prodeje kalendářů bychom rádi dětem dopřáli krásný dárek. Pobyt u moře v italském
lázeňském městečku Grado. Tento týdenní výlet se uskuteční o prázdninách 2013. S dětmi pojedou samozřejmě i rodiče, kteří si zaslouží pěknou a poklidnou dovolenou.
Na pomoc s péčí o děti bychom rádi zajistili asistenta pro každou rodinu.
Velký dík za jakýkoli příspěvek, který nám pomůže s realizací.

 

2 Responses to Jirka: Můj život jsou kola

  1. See considerable eBags deal with profits of set. North deal with short coat purchase the increased the excellent , wool coat , in recent scenarios may be greater as well as way more technologies, to impressive breathable materials , in certainty mostly do not allow it to be possible for the wind but allow it to be possible for the eating h2o inside.

  2. Petr napsal:

    Ahoj znám Jiříka z dob kdy jezdil k nám do lázní. Je to fajn kluk a mrzí mě, že ho už u nás v Jánských lázních nepotkávám, kolikrát si na něj vzpomenu na ten jeho úsměv a dobrou náladu. Moc ho pozdravuju a přeju mu do života plno sil, úsměvů a ať mu vychází co nejvíce věcí co si přeje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *