Janička: Problémy hážu přes palubu

 

[nggallery id=10]

 

Problémy hážu přes palubu  

Jana 10 let
……………………………………………………….                         Crohnova choroba

Narodila se jako krásné zdravé miminko. Ve dvou letech začala mít zdravotní problémy, se kterými si lékaři nevěděli rady. Teprve v 5. letech po sérii různých diagnóz zjistili, že má ulcerózní kolitidu. Tím to bohužel neskončilo. V 7. letech se definitivně potvrdilo, že jde o Crohnovu chorobu. Kromě léků, které Janička bere několikrát denně, musí dodržovat přísnou bezezbytkovou dietu a fyzicky se nepřepínat. Ve škole se učí s vyzna-menáním, ráda a krásně maluje, hraje na flétnu a klavír.

K Brnu neodmyslitelně patří Brněnská přehrada. A kdo je na vodě nejdůležitější? Přece kapitán parníku. Ten den nám počasí přálo, slunce svítilo tak akorát, vítr nefoukal. Přicházíme k vodě, kde stojí pěkně seřazený jeden parník vedle druhého. Přecházíme po úzké lávce, holky radši bereme za ruce a hop, už jsme na parníku. Je s námi i Janina sestřička Kamilka. Přece si nenechá ujít parník a takové profi focení! Holky se převlékají do kostýmů, doladit, učesat, zvýraznit krásné dlouhé řasy a jdeme na to.
Kapitán parníku má u kormidla pohodlnou židli, jenže na té se Janička ztrácela, tak židle musela na chvíli pryč. Nálada je výborná, holky jsou spokojené. Taková pozornost objektivu je příjemná. Focení trvalo něco přes hodinu, Janička to prostě umí :-).
Ještě poslední fotku na zádi parníku a končíme. Jdeme si sednout do restaurace na zahrádku na slíbený oběd. Sedíme u kávy, vidíme klidnou hladinu a brněnskou flotilu. Je tady krásně. Děti jsou spokojené. Janička byla ten den nejen kapitánkou parníku, ale také téměř profesionální fotomodelkou!

Místo focení: Brněnská přehrada, DPMB (www.dpmb.cz)

 

Pokud by jste rádi přispěli konkrétně Janičce, použijte:
číslo účtu 2100267860/2010 variabilní symbol 201308
Děkujeme!

Z výtěžku prodeje kalendářů bychom rádi dětem dopřáli krásný dárek. Pobyt u moře v italském
lázeňském městečku Grado. Tento týdenní výlet se uskuteční o prázdninách 2013. S dětmi pojedou samozřejmě i rodiče, kteří si zaslouží pěknou a poklidnou dovolenou.
Na pomoc s péčí o děti bychom rádi zajistili asistenta pro každou rodinu.
Velký dík za jakýkoli příspěvek, který nám pomůže s realizací.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *