Eliška a Anežka: Ve dvou se to lépe táhne

[nggallery id=9]

 

Ve dvou se to lépe táhne

……………………….Eliška a Anežka 9 let
………………………………………………………………………...Epilepsie, dyslálie, dysfázie

Holky se narodily v 38.týdnu s váhou Eliška 1900g a Anežka 2400g, měly se čile k světu a váhově všechno doháněly. Vše bylo jak má až do doby, když se ve 13-ti měsících objevily první záchvaty. Lékaři diagnostikovali epilepsii u obou děvčat. Anežka na tom byla lépe než Eliška, která mývala záchvat každý třetí den a u některých musela být dokonce převezena na ARO. Důsledkem častých záchvatů bylo pozastavení vývoje řeči. V současné době jsou obě holky bez záchvatů, bohužel se jim však přidala potravinová alergie na mouku a mléko. Obě mají vývojovou vadu řeči. Konečná diagnóza je LMD s epilepsií. Přesto jsou obě holky usměvavé, rády zpívají, navštěvují dramatický a hudební kroužek. Mají bohatou fantazii a neustále něčím překvapují. Školu zvládá Anežka s vyznamenáním a Eliška velmi dobře.

Šikovná paní zubařka a její krásná sestřička, takovou kombinaci by uvítal každý! Stomatolog nejen že nás zbaví bolesti, ale také dokáže mít podíl na krásném úsměvu. To se našim slečnám dokonale podařilo i bez vrtání, přináší úsměv, aniž by se vás dotkly.
Být lékařem nemůže být každý, naše malé slečny si tuto profesi náležitě užili! Na focení se přišli podívat i spolužáci. Samozřejmě musel proběhnout lékařský zákrok. Děti se ten den výborně bavily.
Holky jsou perfektní tým, už se těším na příští preventivní prohlídku, třeba se někdy potkáme :-).

Místo focení: Kocianka  (www.kocianka.cz)

 

Pokud by jste rádi přispěli konkrétně Elišce a Anežce, použijte:
číslo účtu 2100267860/2010 variabilní symbol 201307
Děkujeme!

Z výtěžku prodeje kalendářů bychom rádi dětem dopřáli krásný dárek. Pobyt u moře v italském
lázeňském městečku Grado. Tento týdenní výlet se uskuteční o prázdninách 2013. S dětmi pojedou samozřejmě i rodiče, kteří si zaslouží pěknou a poklidnou dovolenou.
Na pomoc s péčí o děti bychom rádi zajistili asistenta pro každou rodinu.
Velký dík za jakýkoli příspěvek, který nám pomůže s realizací.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *